Úvod - Psychowalkmany - Učenie Nákupný košík je prázdny
 
 
"Očakávať nové výsledky a pritom neustále trvať len a len na starých metódach je celkom určite šialenstvo."

Prezident Bill Clinton
v jednej z televíznych debát v priebehu svojej kampane


Potrebujete sa naučiť cudzí jazyk a nedarí sa Vám to?

Ak namiesto učenia stále rozmýšľate nad niečím iným, zvoľte si program určený na zvýšenie koncentrácie. Psychowalkman Váš mozog postupne preladí do hladiny alfa, v ktorej sa človek učí niekoľkonásobne rýchlejšie. Okrem individuálneho používania je táto metóda populárna aj vo viacerých jazykových školách pri zrýchlených kurzoch.

Ako prebieha domáca výučba jazyka s psychowalkmanom?

  1. Najprv si pustíte stimulačný program a po jeho skončení sa začnete učiť klasickým spôsobom. Dĺžka účinku je zhruba dvoj- až trojnásobkom dĺžky trvania programu.
  2. Spustíte si stimulačný program a po chvíli hlasitosť stíšite a pridáte učivo z pásky z pripojeného externého prehrávača . Ak nemáte nahrávku, môžete zložiť okuliare a učiť sa aj z knihy .
  3. V manuálnom režime si zvolíte požadovanú frekvenciu v hladine alfa medzi 9-13 Hz, meníte ju podľa potreby, necháte trvať ľubovoľne dlho a učíte sa niektorým z horeuvedených spôsobov.


Učebné typy.

  • vizuálny typ si dobre pamätá tváre, k učeniu potrebuje tabuľky, grafy, ilustrácie, písané slovo, pri oddychu číta knihu alebo sleduje film
  • kinestetický typ pri rozčúlení zatne zuby, päste, pochoduje sem a tam, gestikuluje, oddychuje športom, najlepšie sa učí, ak môže zapojiť celé telo a prežívať situáciu na vlastnej koži
  • auditívny typ si dobre pamätá to, čo počuje, dáva prednosť prednáškam pred knihami, pri oddychu počúva hudbu

Pri tradičnom spôsobe výučby sú niektoré typy vo výraznej nevýhode a stres z predpokladanej absencie nadania na jazyky vytvára bloky. Prispôsobte spôsob učenia svojmu typu a využívajte pri učení viac zmyslov. Informácia sa lepšie uloží a znovu vyvolá. Audiovizuálnou stimuláciou oboch hemisfér sa aktivizuje mozgová činnosť a učebná látka sa zapíše do dlhodobej pamäte. Navodený sústredený stav nedovolí informáciám unikať ako pri nedostatku pozornosti.


Ešte raz k učeniu.

Ľudia vlastnia veľkú časť "voľnej" mozgovej kôry, ktorá sa dá využiť na uloženie nových informácií. Test dlhodobej pamäte spoločnosti CETROS sledoval uchovanie poznatkov získaných v uvoľnenom stave alfa. Schopnosť preložiť cudzie slovo do materinského jazyka je po šiestich mesiacoch 88,2 %, po deviatich mesiacoch 85,2 %, po dvanástich mesiacoch 67,2 % a po dvadsiatich dvoch mesiacoch 57 %.

 
 
Pozrite si aj:   Využitie  •  Teória  •  Tlač  •  Odkazy (linky)  •  Ohlasy  •  Otázky
 
 

 Copyright ©2005 by Kakadu

KontaktPridať medzi oblubeneVytlačiťHore